8.5.7 Pořízení zásilek se sl. 36 – Potvrzení dokumentace při dodání

Nově je umožněno k zásilkám typu Balík Na poštu, Balík Do ruky, Balík Expres a Balík Nadrozměr pořizovat doplňkovou službu „Potvrzení dokumentace při dodání“. V rámci této služby je zajišťován podpis k zásilce přiložených dokumentů např. smlouvy, dodacího listu a následně jejich vrácení zpět odesílateli na jím uvedenou adresu v ČR. Zásilky s touto doplňkovou službou není umožněno směrovat do Balíkomatu. Pokud je k zásilce zvolena tato služba, je nově povinné vyplnění údajů adresáta dokumentů (příjmení/název firmy, adresa adresáta a kontaktní údaj - mobil nebo email) a počet dokumentů určených k podpisu. Adresáta dokumentů lze vybrat stejným způsobem jako klasického adresáta (tedy z našeptávače, prostřednictvím volby Seznam, nebo jej nově pořídit přes volbu „Nový“), nelze však využít adresu typu Na poštu a Balíkomat. Pro úspěšné uložení zásilky se službou Potvrzení dokumentace je třeba, aby byla v nastavení Podacího místa uvedena a-mailová adresa odesílatele.

18
Obrázek: Pořízení zásilek se sl. Potvrzení dokumentů při dodání – Adresát dokumentů

Dále je možné využít také doplňkovou službu č. 37 „Ověření údajů při dodání“ - tuto službu lze použít pouze v povinné kombinaci se službami „Potvrzení dokumentace při dodání“ a „Do vlastních rukou výhradně jen adresáta“, dále doplňkovou službu č. 38 „Předání informací z dodání“ a službu č. 43„Odpovědní obálka“.

Pozn. Doplňkové služby č. 36 „Potvrzení dokumentace při dodání“, č. 37„Ověření údajů při dodání“, č. 38 „Předání informací z dodání“ a č. 43„Odpovědní obálka“ jsou zobrazeny pouze uživateli, který má k této funkcionalitě sjednánu smlouvu.